We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

WHISKEY JAM (EP)

by Michal Bystrov a spol.

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      100 CZK  or more

     

1.
Vocaď blues 03:14
2.
3.
4.

about

Čtyřpísňové EP z konce roku 2013 zachycuje Michala Bystrova při malé jam session s kamarády muzikanty Vojtěchem Kouřímským a Davidem Titěrou. Kromě úvodního blues zazní docela zásadní píseň o strastech (bývalého) zaměstnance veřejnoprávního média, dále vzpomínka na rozverné studium u profesora Šlupky Svěráka na Ježkově konzervatoři - a nakonec tradiční Valčík na rozloučenou neboli Auld Lang Syne, tentokrát ve sto let staré verzi s půvabným textem J. V. Sládka. Název tohoto podzimního jamování tak nějak souvisí s dobrotami, které se při něm vypily.

credits

released November 30, 2013

Michal Bystrov: zpěv, dvanáctistrunná kytara, foukací harmonika. Vojtěch Kouřímský: šestistrunná kytara, řev. David Titěra: perkuse, housle, řev. Natočeno 14. listopadu 2013 v Praze na Kozačce za použití těchto podpůrných prostředků: patnáctiletá skotská Glenlivet, dvanáctiletá skotská Glengoyne, dvanáctiletá skotská Glenmorangie a rok stará Finlandia. Písničku z Ježkárny inspiroval mistr žánru Tex-Mex Doug Sahm. Píseň Auld Lang Syne napsal na lidovou melodii skotský bard Robert Burns. Český překlad pořídil roku 1892 český bard Josef Václav Sládek. Zvuk: David Titěra. Foto: Ota Zich (2006). Design: Anna Wdowka.

license

all rights reserved

tags

about

Michal Bystrov Prague, Czechia

Novinář se zaměřením na hudební publicistiku, písničkář se zálibou v blues a folkrocku. Skládá, překládá, píše poezii. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana. Jeho básničky by prý potřebovaly zhudebnit, písničky by se lépe četly jako básně. Z příběhů má nejraději Dona Quijota, z pití skotskou. V jedenadvacátém století je omylem. ... more

contact / help

Contact Michal Bystrov

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like WHISKEY JAM (EP), you may also like: