We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

DRAHÁ ŠELMO

by Michal Bystrov

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      200 CZK  or more

     

1.
Oheň v krbu 02:48
2.
O to jde 03:40
3.
4.
5.
Nikdy 02:28
6.
7.
Film noir 02:47
8.
9.
Zazděná 03:22
10.
Katka 38 02:30
11.
Western 04:34
12.
Patron 01:29
13.
Na rozcestí 03:40
14.
Dvojník 03:55
15.
16.
V chrámu 04:57

about

Sólová nahrávka Michala Bystrova mapuje období let 2019 a 2020. Částečně je ovlivněna zasněženým tichem Jizerských hor, jež má autor spojené se svým dětstvím a kam se stále častěji vrací. Najdeme tu však i reakci na velkoměstský korporát či ozvuky nočních rendez-vous na pražském nábřeží. Píseň o sebevraždě kamarádky střídá oblíbená koleda a tu zase western inspirovaný kinematografickým psaním Boba Dylana. Specialitou jsou tři zhudebněné básně: jedna od Karla Hynka Máchy (kterou měl rád E. F. Burian), další od Karla Jaromíra Erbena (vyhozená z Kytice?) a třetí od neprávem zapomenutého barda konce 19. století Bohdana Kaminského. Stejně jako u předchozího titulu Cardenio musí i na smysl názvu alba Drahá šelmo každý přijít sám.

credits

released July 11, 2020

Michal Bystrov: zpěv, šestistrunná kytara, foukací harmonika. Hudba a texty Michal Bystrov – až na tyto písně: Zazděná (text Karel Jaromír Erben), Na rozcestí (text Bohdan Kaminský), Když panna Maria (hudba a text neznámý autor), V chrámu (text Karel Hynek Mácha). Natáčení probíhalo v Praze na Vinohradech od března do dubna 2020. Zvuk: David Titěra. Grafická úprava: Anna Wdowka. Foto: Květa Venušová.

license

all rights reserved

tags

about

Michal Bystrov Prague, Czechia

Novinář se zaměřením na hudební publicistiku, písničkář se zálibou v blues a folkrocku. Skládá, překládá, píše poezii. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana. Jeho básničky by prý potřebovaly zhudebnit, písničky by se lépe četly jako básně. Z příběhů má nejraději Dona Quijota, z pití skotskou. V jedenadvacátém století je omylem. ... more

contact / help

Contact Michal Bystrov

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Michal Bystrov, you may also like: